Pre mňa osobne sú už digitálne zrkadlovky minulosť (občas teda ešte nejaký film vyfotím, takže analógové majú výnimku), ale rozmýšľam, kto je asi cieľová skupina - až na video ponúka napr. taký Pentax K-1 podobné možnosti (pravdepodobne) s vyššou kvalitou výstupu a za polovičnú cenu.
Odpovědět0 2
Konečně se začíná ukazovat potenciál dual pixels. 2 rawy jsou asi začátek kdoví čeho dalšího. Ani bych se nedivil, kdyby Canon pracoval např. na tom, že jeden pixel z dvojice bude mít jednu citlivost, druhý jinou (např. ISO 100 a ISO 1600). A pak časem se dopracuje k podstatně většímu DR než mají SONY, ovšem nikoliv jen hardwarem, ale i softwarem. Možná dokonce DR bude nastavitelné v menu podle potřeby :-).
Vymýšlím si, ale myslím si, že toto vše dual pixels může časem zvládnout. Osobně totiž nevěřím, že firma jako Canon by si nechala ujet vlak. Jen jdou složitější cestou, možná lepší než konkurence (SONY zejména).
Odpovědět2 0
Ja osobne v dual pixels vidim zaujimavy krok Canonu smerom ktorym sa uz davno ubera Lytro (ktore by sa dalo charakterizovat ako "multipixels"). Dvojite pixely ulozene do rawu sice este neumoznuju plnohodnotne ostrit az po expozicii, ale uz prinasaju niektore vlastnosti ktore boli doteraz nevidane - napr. informaciu ci dana oblast, ktora je mimo pasma ostrosti, sa nachadza pred, alebo az za pasmom ostrosti.
Odpovědět0 0
Takže co? Takže se tedy z DSLR stávají stále výkonnější počítače. Jinde se to v podstatě neinovuje. To mi neříkejte, že DSLR to nemá za pár - třeba kvůli videu. Amatérovi brzy dojde, že natáčet video přes displej je jako nic moc, profík si na to koupí "náhubek", který mu z toho udělá hledáček a nějaký držák - to chápu, ale zase mi neříkejte, že profík bude potřebovat v budoucnu ještě výkonnější "serverovnu", než je tato.
Odpovědět0 1
A co bys jako chtel vylepsovat/inovovat ty? Vzdyt prakticky jakakoliv profesionalni zrcadlovka dnes vyfoti prakticky vsechno co muzes v realnem svete potkat, jedine co by slo viditelne vylepsit je dynamicky rozsah u extremne kontrastnich scen (a i tam dnes hodne zachrani Photoshop) nebo rychlost AF (kde ale narazis na limit motorku objektivu). Jinak... nerad u techniky rikam, ze neni co vylepsit, ale jak casto se ti stane, ze neco nemuzes vyfotit protoze to fotak nezvladne?
Odpovědět0 0
V prvé řadě by to určitě chtělo právě ten digitální hledáček kvůli natáčení videa. Buď udělat hybridní, jako to má Fujifilm anebo se vrátit (v případě Sony) či začít dělat (v případě jiných výrobců) DSLR s polopropustným zrcátkem.
Jistě by se také našla celá řada inovací v souvislosti se snímačem. Tam se celé roky po malinkých krůčcích pouze zvyšuje schopnost lépe fotit při vyšších ISO, navyšuje se množství megapixelů na snímači apod., ale k nějaké zásadní inovaci dosud nedošlo.
Odpovědět0 0
Aj na profizrkadlovkach su stale oblasti, ktore by sa dali podstatne vylepsovat / inovovat. Napriklad prave ta rychlost AF - tu by sa cely problem s limitom rychlosti ostriaceho motora dal principialne obist tak ako to robi Lytro - ze by sa nemuselo ostrit pred expoziciou, ale az po nej (napr. pekne doma v pohodli pri postprocese). A technologia dual pixel je taky prvy (nesmely?) krocik Canonu tymto smerom.
Odpovědět0 0
To máte nějaký omezený pohled na foťáky (a DSLR).
Odpovědět1 0
DSLR to rozhodně za pár má. Protože jakmile sami sebe vyhubíme my, nebude mít kdo DSLR dál rozvíjet.
Odpovědět0 0
:-). Tak tady souhlasím. Určité auto destrukční společenské jevy také pozoruji.
Odpovědět0 0